Değerli site ziyaretçileri, Kahramanmaraş Kent Meclisi çalışmaları devam etmektedir.  Şu an var olan içerik test niteliğindedir.

Toplantı ve Görüşme Usulü

Toplantı ve Görüşme Usulü 

  1. Kahramanmaraş Kent Meclisi çalışmalarını dijital zeminlerde açık bir şekilde, üyelerin beyan ettiği e-posta ve telefon numaraları üzerinden katılımcı bir anlayışla ve işbirliği içinde yürütür. Kurulların ve çalışma gruplarının yürütme kurulları başkanları kendi belirledikleri mekanlarda yüzyüze olarak ta toplanabilir.
  2. Kent meclisi organları, çalışma yönergelerinde belirlenen yer ve zamanlarda üye tam sayısının salt çoğunluğu ile olağan olarak toplanır ve katılanların salt çoğunluğu ile karar alır. Oylamada eşitlik çıkması halinde başkanın bulunduğu taraf çoğunluk sayılır. 
  3. Kurullar ve çalışma grupları başkanları tarafından doğrudan veya katılımcı sayısının üçte birinin teklifi üzerine olağanüstü toplantıya çağrılabilir. 
  4. Çalışma grupları toplantı ortamına, tarih ve saatlerine kendileri karar verirler. Aksi belirtilmedikçe grup toplantıları belirtilen gün ve saatte başlar. Toplantıların dijital ortamlarda 40+40 dakikalık iki oturumu geçmeyecek biçimde gerçekleştirilmesine özen gösterilir. Gerekli hallerde kendi belirledikleri bir mekanda yüzyüze olarak da toplanabilir.
  5. Çalışma gruplarında dile getirilen görüş ve öneriler bireyleri bağlar, bu görüş ve öneriler çalışma grubu yürütme kurulu tarafından kabul edilirse, grubun ortak görüşü ve önerisine dönüşür. Grup tartışmaları, ortaya çıkan görüş ve öneriler grubun web sayfasında yayınlanır, sosyal medya araçlarında paylaşılır.

KAHRAMANMARAŞ KENT MECLİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Daha Fazla Göster

Siz de yorumlarınızla katkıda bulunun. Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

Başa dön tuşu

KAHRAMANMARAŞ KENT MECLİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et

Skip to content