Değerli site ziyaretçileri, Kahramanmaraş Kent Meclisi çalışmaları devam etmektedir.  Şu an var olan içerik test niteliğindedir.

Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu İlk Toplantısı

Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu İlk Toplantısı

Sayın Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu Üyeleri,

İçinde yaşadığımız kentimize karşı hepimizin sorumlulukları olduğu bilinciyle, sorunlarımızı ortaya çıkarabilme, tanımlayabilme, ele alabilme ve çözümleri üzerinde ortak aklı oluşturabilme becerisi ve kültürü oluşturmak amacıyla bir yıldan uzun bir süreden beri üzerinde uğraştığımız Kahramanmaraş Kent Meclisi çalışmalarını başlatmak istiyoruz. Bu amaçla, Kent Meclisinin 24 uzmanlık alanından biri olan Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu ile aşağıda belirlenen gündemle, belirlenen tarih ve saatte ilk toplantımızı yapacağız. 

Toplantımızın ana gündemi çalışma grubunun taslak olarak hazırlanmış olan çalışma usul ve esaslarını ele alıp değerlendirerek çalışmalarımıza temel teşkil edecek şekilde ortaya koymaktır. Kahramanmaraş Kent Meclisi Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubunun değerli üyeleri olarak, şehrimizin edebiyat ve sanat alanındaki gelişimine katkıda bulunmak için oluşturulan çalışma grubumuzun önemli bir görevi de, çalışma usul ve esaslarımızı belirleyen taslak yönergemizi işler hale getirmektir. Bu amaçla, ekte tarafınıza gönderilen taslak metni inceleyerek, değerlendirmelerinizi ve katkılarınızı bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. (Görüş ve önerilerinizi doğrudan metin üzerinden yapabilirsiniz.)

Yönergemiz, çalışma grubumuzun işleyişini ve çalışma ortamını düzenleyen temel çerçeveyi oluşturmaktadır. Bu nedenle, yönergenin açık, şeffaf ve katılımcı bir şekilde hazırlanması, grubumuzun başarısı için büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, siz değerli üyelerimizin görüş ve önerileri, yönergemizin daha da gelişmesine ve grubumuzun daha etkin bir şekilde çalışmasına katkıda bulunacaktır.

Gündem ile ilgili değerlendirmelerinizi ve katkılarınızı, doğrudan paylaşıma açılmış dosya üzerinden ve/veya 6 Mayıs 2024 Pazartesi tarihine kadar [km.edebiyatvesanat@gmail.com] adresine e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Ayrıca, [6 Mayıs 2024 Pazartesi günü Saat 20:30’da MESDER Edebiyat ve Sanat Derneğinde yapılacak olan çalışma grubu toplantısında da yönerge taslağı üzerinde doğrudan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Edebiyat ve sanat alanındaki vizyonumuzun hayata geçirilmesinde siz değerli üyelerimizin katkıları ve fikirleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, gündemle ilgili yapacağınız değerlendirmeler ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Kahramanmaraş Kent Meclisi Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu Koordinatörlüğü

TOPLANTI GÜNDEMİ

1- Kent Meclisi hakkında kısa bilgilendirme (Taslak Kahramanmaraş Kent Meclisi Çalışma, Usul ve Esasları Yönergesi incelenebilir.) 

2- Kent Meclis web sitesi bilgilendirme (kentmeclisi.org  web sitesi toplantı öncesi gezilip değerlendirmeler yapılabilir)

3- KM Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi üzerine görüş, öneri ve değerlendirmeler,

4- Genelde Kent Meclisinin, özelde Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubunun tanıtımı ve yaygınlaştırılması,

5- 5 Haziran 2024 Çarşamba günü yapılacak olan olağan 2. toplantının usulü ve gündeminin kararlaştırılması

6- Dilek ve temenniler.

TOPLANTI TARİHİ ve SAATİ: 6 Mayıs 204, 20:30

TOPLANTI MEKANI: Zamanı ve imkanı olanlar için tercihen yüzyüze olarak MESDER Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği binası

İl dışında ve fiziken gelemeyenler için aynı tarih ve saatte aşağıda bağlantıları verilen zoom üzerinden katılım sağlanabilir. 

Zoom Toplantı Kimliği 840 254 3782 şifre ( imece ) Zoom bağlantısı: https://us04web.zoom.us/j/8402543782?pwd=bndVcXlwbFUzMHM0eXFCaXBuZGZ5dz09&omn=71851334275 

KAYNAK BELGE ve DOKÜMANLAR

  1. KM Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi
  2. Kahramanmaraş Kent Meclisi Çalışma, Usul ve Esasları Yönergesi (Taslak)
  3. kentmeclisi.org web sitesi 
  4. Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu web sayfası
  5. Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu WhatsApp Grubu

BİLGİ ve İLETİŞİM İÇİN

Mehmet Köşkmehmetkosk@gmail.com  / Telefon/Whatsapp 0 505 352 99 77

Grup iletişimi için Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu WhatsApp Grubu

Kahramanmaraş Kent Meclisi Edebiyat ve Sanat Çalışma Grubu

km.edebiyatvesanat@gmail.com


KAHRAMANMARAŞ KENT MECLİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Daha Fazla Göster

Siz de yorumlarınızla katkıda bulunun. Lütfen düşüncelerinizi yazınız.

Başa dön tuşu

KAHRAMANMARAŞ KENT MECLİSİ sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et

Skip to content